Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Tasarım

Web Tasarım

Yaptığımız İşler

Blog

Kullanılablen Programlar » Gaziosmanpaşa Web Tasarım Web yazılım yapmak için öncelikle bir programa ihtiyaç vardır.
Kullanılablen Programlar

Kullanılablen Programlar

Ana Kategori : Blog, Kategori : Tasarım Makale
Tasarım Makale Kullanılablen Programlar Web yazılım yapmak için öncelikle bir programa ihtiyaç vardır.
Gaziosmanpaşa Web Tasarım +90 212 212 35 17

Web yazılım yapmak için öncelikle bir programa ihtiyaç vardır. Acaba bu cümle ne kadar doğru. İşin en başındaysanız evet buna ihtiyacınız var, ya da çok ağır bir şeklide ilerleyip kendi kodlarınızı ve düzenlemelerinizi kendiniz yapmak isterseniz sadece bir notpad blie yeterlidir.

Bu profesyonel olanların tercih edebileceği bir yöntemdir. Çünkü işimizi her anlamda kolaylaştıran yazılım işlerimizi kolaylıkla yapmamıza olanak sağlayan editör dediğimiz programlar mevcuttur.

Lisanslı olan bu programların yanı sıra bedava sürümlerinin de yazılım şirketleri tarafıdan ortama sunulduğu programlar da mevcuttur.

En yaygın olarak kullanılan dil olan HTML şu anda kendini geliştirerek HTML5 olarak rağbet görmekte ve gayet de kullanışlıdır. Yazılım dili olan HTML5 konusunu burada noktalayıp programlara ger dönelim. En çok kullanılan web yazılım editörler hemen sıralayalım ve kısaca açıklamalarda bulunalım;

ADOBE DREAMWEAVER En çok kullanılan web tasarım programıdır. Html, Php, asp, javascrpt vb gb web dillerin yazıp tasarlamak için biçilmiş bir kaftandır.

Asp, php, html, css tasarımları ve web yazılımları rahatlıkla yapabilen, tasarım desteği ile de işlerinizi son derece kolaylaştıran bir programdır.

MICROSOFT VISUAL STUDIO Yazılım geliştiricilerin, son kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak üzere, uygulamaları geliştirmek, derlemek, hata ayıklamak, test etmek ve yayınlamak için kullandıkları yazılım türüdür.

MS Vsual Studo .NET bu türe örnek yazılımdır. MİCROSOFT FRONTPAGE Kullanıcıların rahatça ve kolayca çalışabilecekleri bir ortamda tasarım yapmanıza imkan sağlar. Frontpage programını kullanarak dilediğiniz sayfa tasarımlarını kolayca gerçekleştrebilirsiniz.

NOTEPAD++ Notepad++ de yazılımcıların en çok desteklediği, yazılım yaparken renkli bir çalışma ortamı ile birlikte görsel zevke de dokunan güzel bir edtördür.


/kaynak:Milliyet